0
Niške Vesti
PODELI
Pobeda na premijeri! Foto: RK Zeleznicar 1949

Rukometni klub „Železničar“ imao je sinoć u hali Čair uspešnu proveru ali i premijeru novog tima i rukovodstva pred svojom publikom. Oni su savladali Partizan sa 23:22 (12:12) i time najavili bolje dane za niški rukomet.

Nakon jednogodišnje pauze rukometaši „Želje“ ponovo će zaigrati pred niškom publikom, prepoznatljivom po vatrenoj podršci uvek kada se ovaj sport igra u dvorani „Čair“.

U prvom kontrolnom meču „pao“ je Partizan, a Nišlije su prikazale pre svega dobru i kvalitetnu partiju, što je i očekivano s obzirom na novi sastav i atmosferu unutar tima.

Serijom 4:0, „Želja“ se odvojio na 5:2, a primio je samo jedan gol iz igre u prvih 13 minuta. Nišlije su najveću prednost imale u 22. minutu (9:5). Pred odlazak na kratak odmor na semaforu je stajao rezultatski egal – 12:12.

Potencijalni reprezentativac Dejan Milosavljev činio je čuda na golu gostiju, imao 11 uspešnih intervencija u drugom poluvremenu, ali „Želja“ nije odustajao od čvrstine u odbrani.

Završnica meča igrala se na nivou prave, takmičarske utakmice. Partizan je poveo sa 21:20 u 54. minutu, ali su Nišlije do kraja primile samo još jedan gol, i to 20 sekundi pre isteka vremena. Jevtić je izjednačio, Spasić pogodio iz kontre za 22:21. Posle serije bezuspešnih pokušaja, Milošević je konačno pogodio za 23:21 u poslednjim sekundama igre nakon čega je Milenković uspeo samo da ublaži poraz svog tima i postavi konačnih 23:22.

Trener niške ekipe Josif Petković dobro je uigrao momke, iako ekipu vodi nešto manje od 30 dana, međutim pravo uigravanje tek sledi, posebno idućeg vikenda tokom već zakazanih međunarodnih provera u Makedoniji.

Kontrolna utakmica: RK „Železničar“ – RK „Partizan“ 23:22 (12:12)

Dvorana: „Čair“, Niš

Gledalaca: 400

Sudije: Marko Cvetković i Dejan Spasić (Niš).

Sedmerci: Železničar 5(3), Partizan 2(2).

Isključenja: Železničar 8, Partizan 8 minuta.

ŽELEZNIČAR: Zlatanović (7 odbrana), Gemaljević (4 odbrane), Lazić, Spasić 4, Mirić, Laković, Milošević 2, Mađar, Vučković 3(2), Barjaktarević 1, Jevtić 5, Mitić, Petković 3(1), Krsmančić 5, Milutinović.

PARTIZAN: Milosavljev (18 odbrana, 2 sedmerca), Stanojlović, Trnavac, Jokić 2, Živković 5(2), Radovanović, Pavlović, Milenković 3, Boris Radivojević, Mikić, Pižurica 1, Bojan Radivojević, Jugov, Stevanović, Ivanović 5, Glendža 6, Maksić.

Da li znate da Niške Vesti imaju novu Android i iOS aplikaciju?