Društvo

Obeležena slava grada Niša

Sečenjem slavskog kolača i svetom arhijerejskom liturgijom u Hramu Svetog cara Konstantina i carice Jelene koju je služio Episkop niški Gospodin Arsenije, obeležena je slava grada Niša posvećena caru Konstantinu, rođenom u našem gradu i u istoriji zauvek upamćenom kao utemeljivačem hrišćanstva i verske tolerancije.

Odgovarajući na pitanja novinara, domaćin slave Gradonačelnik Niša Darko Bulatović rekao je da je od svega što je učinjeno između dve slave, najponosniji na ogromna ulaganja u nauku i obrazovanje u Nišu.

„Ponosan sam i na to što smo stabilizovali javne finansije i sada, konačno, možemo da rešavamo i dugogodišnje probleme građana. Sve je više fabrika, sve više privatnih investicija, i radićemo naporno da ih bude još više u budućnosti”, rekao je gradonačelnik Bulatović.

Program obeležavanja gradske slave završio se Svečanom akademijom u Svetosavskom domu.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button

Ne možete kopirati sadržaj!