Radnički će nastupati u kvalifikacijama za UEFA Ligu Konferencija (VIDEO)

Radnički će igrati u Evropi treći put u poslednjih pet sezona. Niški tim je izgubio od Partizana u poslednjem kolu Superlige Srbije rezultatom 2:0, ali je osvojio četvrto mesto na tabeli i u julu će nastupati u kvalifikacijama za UEFA Ligu Konferencija.

Fudbaleri Partizana su u Humskoj poveli protiv Radničkog golom Rikarda Gomeša sa penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Gomeš je ovim golom i potvrdio daje najbolji strelac Super lige Srbije u sezoni 2021/22. sa 29 postignutih golova.

Prethodno je Nikola Vujadinović igrao rukom u kaznenom prostoru. Nakon tog gola Rikarda, 29. u sezoni, došlo je do koškanja na terenu, a crveni karton zaradio je Lazar Arsić. Pobedu crno-beli potvrdio je u 66. minutu autogolom Jamkam koji je nespretno reagovao posle centaršuta Kvinsija Meninga i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Nakon odigrane utakmice usledilo je veliko slavlje Nišlija u svlačionici beogradskog stadiona.

Konačna tabela fudbalske Super lige Srbije posle današnjih poslednjih utakmica šampionata:

1. Crvena zvezda 37 32 4 1 94:19 100
2. Partizan 37 31 5 1 85:13 98
3. Čukarički 37 15 15 7 54:34 60
4. Radnički Niš 37 12 15 10 40:39 51
5. Voždovac 37 13 10 14 48:44 49