Zvezda osvojila Kup Koraća

Crvena zvezda osvojila je Kup Radivoja Koraća pobedivši Partizan sa 85:79.

Tim sa Malog Kalemegdana uzeo je četvrtu “Žućkovu levicu” zaredom i odbranio trofej u Nišu. U vitrinama ih sada ima deset.

Obe ekipe igrale su dobru, takmičarsku košarku, a meč je protekao u vrhunskom fer pleju.

Utakmica je počela sporo, ekipe su nervozno ušle u susret. Posle uvodnih nekoliko minuta u kojima su se ekipe mučile u napadu, Partizan je preuzeo inicijativu i vodio tokom čitavog prvog poluvremena.

Ekipa Željka Obradovića vodila je sa 14:7 u prvoj četvrtini, ali je medijski tajm-aut prekinuo seriju njegovih igrača.

U drugoj deonici crno-beli su izašli i na plus 10, ali je Rokas Gedrajtis serijom svojih poena uspeo da smanji zaostatak, a potom i nakratko donese i vođstvo ekipi.

Prvo poluvreme pripalo je ipak Partizanu 44:43.

Ipak, od sirene koja je označila početak trećeg perioda Zvezda je preuzela inicijativu i prva došla do prednosti.

Ekipi Janisa Sferopulosa pripao je treći period rezultatom 25:19. Crveno-beli su boljim procentima šuta uspeli da kontinuiranoodržavaju prednost, pa su u odlučujuću četvrtinu ušli sa vođstvom 68:63.

U poslednjoj deonici, Partizan je napadao, pogađao trojke preko Ledeja, ali je Zvezda uspela da odgovara na samom početku.

Crveno-beli su ipak popustili pred kraj deonice, što je Partizan iskoristio da priđe na minus tri.

U narednom periodu ekipe su imale po nekoliko izgubljenih lopti, ali to im nije donelo mnogo.

Na kraju su crveno-beli posle neizvesne završnice uspeli da odbrane titulu, i osvoje Kup četvrti put u nizu.

Miloš Teodosić upisao je 16 poena i pet asistencija. Rokas Gedrajtis postigao je 17, Džoel Bolomboj 14, a Nemanja Nedović devet poena.

Kod Partizana Zek Ledej postigao je 24, a Kevin Panter 20 poena. Podrška ostalih saigrača je izostala.