Zvezda do pobede u 97. minutu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na gostovanju ekipu Radničkog iz Niša sa 2:1, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

U prvom poluvremenu vidjeno je nekoliko prilika na obe strane, da bi u 45. minutu sudija Marko Ivković dosudio penal za Zvezdu, nakon prekršaja Saše Jovanovića nad Osmanom Bukarijem.

Usledio je poziv iz VAR sobe, a Ivković je nakon gledanja snimka promenio odluku.

Domaći tiim u 60. minutu ostaje sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Mburi Jamkam.

Zvezda to koristi i osam minuta kasnije dolazi do vodjstva. Centaršut je uputio Srdjan Mijailović, a najbolji u skoku bio je Aleksandar Pešić.

Prednost gostiju nije dugo trajala, pošto gol za Radnički u 73. minutu postiže Saša Marjanović. On je iskoristio asistenciju Maka Gakua, a u igru je ušao neposredno pre gola.

Radnički je u drugom minutu nadoknade ostao sa devetoricom na terenu, nakon što je direktan crveni karton pokazan Tijeri Etongu.

Gosti su do pobede došli u sedmom minutu nadoknade, kada je drugi gol glavom postigao Pešić.

Zvezda posle 13. pobede u prvenstvu zauzima prvo mesto sa 41 bodom, dok je niški tim na 11. mestu sa 16 bodova.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Kolubari, a Radnički gostuje Partizanu.