Veliki uspeh šahistkinje Anđele Dimitrijević

Najperspektvnija  mlada niška šahistkinja Anđela Dimitrijević je ponovo zablistala i postigla veliki uspeh.

Prošlogodišnja kadetska prvakinja Srbije u grupi  Ž14, devojčice do 14 godina, Anđela Dimitrijević je ove godine na državnom prvenstvu u Kragujevcu  održanom od 25. aprila do 5. maja, kao mlađa u starijim grupama  osvojila 2 medalje. U brzopoteznom šahu, Cuger Ž18, devojčice do 18 godina, Anđela je osvojila  3. mesto i bronzu. U  ubrzanom šahu, devojčice do 16 godina, ona je osvojila ponovo 3. mesto i bronzu, dok je u Standardniom šahu, devojčice do 16 godina, osvojila 4. mesto  isti broj bodova kao trećeplasirana ali je imala slabiji dodatni kriterijum.

Ovi rezultaiti predstavljaju veliki podstrek za dalji rad. Najtrofejniju nišku kadetkinju tokom leta očekuju novi izazovi, učetstvovanje na velikom međunarodnom turniru  Open Paraćin 2019, Evropskom prvenstu u Bratislavi, Slovačka, i Svetskom prvenstu u Nju Delhiju, Indija.