U OŠ „Vuk Karadžić” održan treći Međunarodni festival folklora
Treći Međunarodni festival folklora održan je u sali OŠ „Vuk Karadžić”, a svoje umeće pokazalo je nekoliko stotina mališana različitih uzrasta koji dolaze iz desetak folklornih društava iz Srbije i regiona.

„Velika je čast pre svega okupiti sve ove mlade folkloraše na jednom mestu. Okupiti trista folkloraša u jednom kišovitom, ali lepom danu u carskom gradu Nišu. Zaista smo ponosni na tu priču da smo otišli i van granice”, kazao je Marjan Zdravković iz ANIP „Mozaik”.
On je naveo da su se u Nišu našli folkloraši iz Čačka, Kraljeva, Prokuplja, sa Kosova i Metohije, te iz Bjeljine, Makednoije i Bugarske.

Festivalu je prisustvovala i minsitarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačevič. Ona je tom prilikom istakla koliko su važni druženje i zajednički rad u ovakvim ansamblima, te očuvanje narodne tradicije.
„Meni je najpre važno da kao ministar za brigu o porodici i demografiju podržim ovakve manifestacije. Tu je zaista mnogo mladih ljudi i mnogo porodica koje sa decom učestvuju u folkloru i učestvuju zapravo u onome što se naziva čuvanje tradicije, čuvanje naših korena i prenošenje toga na naše mlade, na našu decu”, istakla je Žarić Kovačević.
Dodala je da je njoj posebno važno i drago to što nalazi u osnovnoj školi koju je i sama završila.
Festival folklora održan je u organizaciji ANIP „Mozaik”, a uz podršku Grada Niš i GO Crveni krst.
Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.