Remi Radničkog za kraj priprema

Radnički je u najjačoj proveri na pripremama u Sloveniji odigrao 1:1 sa Rostovom, članom ruske Premijer lige.

Tim koji sa klupe predvodi čuveni Valerij Karpin poveo je u 37. minutu golom Jonova iz penala, a izjednačio je mladi Lazar Ranđelović fantastičnim pogotkom sa 20 metara u 79. minutu.

Radnički je bio bolji rival od ozbiljnog Rostova nekadašnjeg učesnika Lige šampiona i ekipe koja pre nekoliko dana pobedila Partizan, i pokazao da spreman dočekuje kvalifikacije za Ligu Evrope. Haskić nije uspeo da realizuje jedanaesterac, dok je Saša Stojanović pogodio prečku.

Trener Nenad Lalatović je kapitensku traku na ovom meču dao mladom Aleksi Jovanoviću, koji je počeo u startnoj postavi i bio na visini zadatka.

Utakmicu protiv Rostov počeli su: Živković, Stanković, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Aleksa Jovanović, Mićić, Noma, Stanisavljević, Srecković i Haskić.
U drugom poluvremenu su igrali Ranđelović, Nikodijević, Bondarenko Stojanović, Aleksandar Jovanović i Aksentijević.

Izvor: FK Radnički Niš