Reblansom budžet grada uvećan za 2,5 milijarde
Na 38. sednici Skupštine grada usvojen je rebalans budžeta koji je sa 16 milijardi i 393 miliona 869.000 dinara uvećavan na 18 milijardi 917 miliona 283.470 dinara, potvrdila je načelnica Uprave za finansije Nina Ilić.

Njima su obuhvaćeni Naselje Novi Niš, Bulevare Sv. Pantelejmona i prostor uz Nišavu kod starog Vulkana na Paliluli. Što se tiče Panteleja predviđa se proširenje groblja u Donjoj Vrežini i stvara se planski osnov za kasnije uređenje groblja kojim će upravljati JKP “Gorica”.

Ovo je prvi rebalanas budžeta u ovoj godini koji je usvojen na pretposlednjoj sednici grada pred lokalne izbore, a sredinom maja se očekuje još jedna sednica zbog usvajanja završnog računa, najavio je predsednik niškog parlamenta doc. dr Boban Džunić.
“Ovo uvećanje je rezultat naše procene u odnosu na realizaciju prihoda i primanja za prva tri meseca ove godine, gde smo prihodovali 850 miliona dinara više u odnosu na prethodnu godinu za prva tri meseca, računajući tu i transfere iz Republike i tekuće prihode koje realizujemo preko raznih poreza i primanja”, pojašnjava ona.
Prema njenim rečima, kod Gradske uprave za organe grada i građanska stanja, povećanje je vezano za predstojeće lokalne izbore i za određena socijalna davanja.
„Kod Uprave za finansije imamo povećanje transfera prema dvema opštinama – Medijana i Palilula. Kod Uprave za komunalne delatnosti povećanje je vezano za izdvajanja za realizaciju gradskog i prigradskog prevoza s obzirom na određene nove kategorije koje će se voziti besplatno u narednom periodu, izdvajanja su veća za unapređenje bezbednosti saobraćaja, ali i za novčane kazne po rešenjima suda vezano za određene nemile situacije – ujede pasa i padove na javnim površinama” navodi Ilić i dodaje da poslednje tri godine izvršenje budžeta je od 93 do 94 odsto.

Niška opozicija tvrdi da je povećanje nerealno i predizborno.
Podsetimo, na dnevnom redu sednice Skupštine grada našle su se odluke o rebalansu budžeta, izmeni programa uređivanja građevinskog zemljišta, stavljanje van snage odluke o osnivanju Dečijeg obrazovno rekreativnog centra, izveštajima o poslovanju ustanova, programu zapošljavanja, podizanju spomenika Mihajlu Idvorskom Pupinu i biste Svetislavu Milosavljeviću Tisi.
Na dnevnom redu našli su se i predlozi pravila o radu za Nišvil, Horske svečanosti, Filmske susrete a biće reči i o predlogu rešenje o izmeni rešenja o obrazovanja saveta Evergrin festivala.
Dnevni red sutrašnje sednice pogeldajte OVDE.
Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.










