Hronika

Radnički izgubio od Novog Pazara, ali ostao u Superligi

Radnicki Niš izgubio je 2-1 od Novog Pazara, ali je opstao u Superligi.

Radnički je u Novom Pazaru zabeležio treći poraz na poslednje četiri utakmice, a ovaj meč je obeležio i prekid od 16 miniua zbog transparenta “Srebrenica genocid”.

Naime, bodom iznad mesta za baraž Radnički je završio ovu sezonu koja je za nijansu bila bolja od prethodne, kada je niški klub bio u doigravanju za opstanak.

U poslednjem kolu Nišlije su izgubile je od Novog Pazara rezultatom 2:1 (1:1), a poveo je domaćin u 13. minutu golom Adema Ljajića. Nakon toga je na istočnoj tribini stadiona u Pazaru okačen transparent “Srebrenica genocid” zbog koga su delegat Radisav Mutavdžić i sudija Jovan Šegrt naložili da se ukloni.

Pošto trasparent nije uklonjen, pozvali su igrače i štabove oba kluba u svlačionicu, a pauza je trajala 16 minuta.

Nakon toga je, u 31. minutu, Radnički izjednačio golom Vanje Ilića, a konačan rezultat postavio je Nikola Karaklajić u 60. minutu.

Javor iz Ivanjice i pančevački Železničar će u baraž, a beogradski Voždovac i Radnik iz Surdulice u Prvu ligu.