765
0
Niške Vesti
PODELI

Derbi utakmica 10.kola Superlige Srbije, odigrana pred oko 7000 gledalaca na Čairu, završena je podelom bodova. Iako su na poluvremenu vodili sa 1:0 fudbaleri Radničkog ispustili su pobedu u poslednjim minutima meča i dozvolili Partizanu da izjednači.

Ipak, Nišlije su ostale u prednosti u odnosu na Partizan, te su i dalje drugi zbog bolje gol-razlike.

konstantin

Prvu šansu da dođe do ranog vođstva imao je najpre Radnički preko Ranđelovića u 4. a potom i Partizan u 6.minutu kada je neprecizan bio Šćekić.

Primirila se igra sve do 25.minuta bez ozbiljnijih šansi na obe strane a onda se ponovo rasplamsala nakon šanse Radničkog u režiji Haskića i Cakija Stojanovića. Desetak minuta kasnije zahvaljujući pomenutom tandemu pao je i prvi gol, kada je Caki prošao po desnoj strani, precizno centrirao i nabacio loptu na glavu Nerminu Haskiću koji je sproveo u mrežu Stojkovića za 1:0.

Već u narednoj akciji ozbiljno je pripretio i Partizan. Najpre je Zakarić pogodio prečku a na odbitak naleteo Janković koji je šutirao u okvir gola, a Ristić bukvalno na gol-liniji ukrotio loptu.

Tek je počelo drugo poluvreme a Radnički je uspeo da duplira vođstvo. Igrao se 47.minut kada su Caki i Ranđelović sami pretrčali celu polovinu crno-belih, lopta je bila kod mladog reprezentativca koji je izašao pred Stojkovića, a potom uposlio iskusnijeg saigrača. Stojanović je zaobišao čuvara mreže Partizana i precizno šutirao za 2:0.

Ipak, u 79. minutu krenulo je loše po domaće. Nakon gužve koja se stvorila u kaznenom prostoru, u kojoj niko nije čuvao usamljenog Nikolića, on je jednu loptu primirio a potom precizno šutirao kroz „šupljinu“ koja se stvorila u do tada besprekornoj odbrani Radničkog. Na semaforu je stajalo 2:1.

Igra je ušla u samu završnicu a gosti uspeli da dođu do rezultatskog egala. U 85. minutu rezultat je poravnao Nemanja Miletić, a samo minut kasnije rezervista Mitrović umalo doneo novo vođstvo Radničkom, međutim gol koji je postigao glavom nakon asistencije Mrkića, poništen je zbog ofsajda. Meč je završen rezultatom 2:2. Radnički će u narednom kolu gostovati ekipi Mladosti u Lučanima.

Superliga Srbije, 10. kolo: Radnički – Partizan 2:2 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Publika: 7000

Glavni sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Strelci: Radnički – Haskić (35. minut), Stojanović (47. minut), Partizan – Nikolić (79. minut), Nemanja R. Miletić (85. minut)

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Crnomarković, Stojanović, Drinčić, Grbić (od 77. minuta Stanisavljević), Ranđelović (od 64. minuta Mrkić), Haskić (od 69. minuta Mitrović)

Partizan: Stojković, Nemanja R. Miletić, Valiente Ernandez, Nemanja G. Miletić (od. 55. minuta Urošević), Marković, Zdjelar (od 49. minuta Nikolić), Šćekić, Janković, Pantić, Zakarić, Gomez

Da li znate da Niške Vesti imaju novu Android i iOS aplikaciju?