
Posle Niša, na čijem području se planira izgradnja četiri solarne elektrane, i opština Merošina pokrenula je proceduru za izradu planske dokumentacije koja će omogućiti izgradnju jedne takve elektrane.
Odobrnici Skupštine opština Merošina su na poslednjem skupštinskom zasedanju doneli su odluku o izrada Plana detalne regulacije „Solar Aleksandrovo“, kao planskog osnova za izradu solarne elektrane. U odluci Skupštine opštine Merošina piše je da se planom obuhvata pet hektara poljoprivrednog zemljišta na području Alekandrova i Balajnca.
Novac za izradu plana obezbediće firma „Act solar“ iz Beograda, koja je i naručilac izrade tog planskog dokumenta.
Grad Niš je tokom ove godine započeo izradu Planova detaljne regulacije solarnih elektrana „Solnis“ pored Donje Trnave, „Lovopromet 2“ pored Trupala, „Gramade“ između sela Vrelo i Oreovac i Plana detaljne regulacije „Cernica“ na području sela Pasjača i Oreovac.
Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.
Ako će elektranu graditi na brdu kod Balajca podržavam, ali oko Aleksandrova je plodna zemlja. Zarobit plodnu zemlju kolektorima je zločin.