# IstaknuteDruštvo

Patrijarh SPC apelovao na sve da danas u Beogradu prootekne sve u miru

Patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Porfirije je apelovao na sve da danas u Beogradu sve protekne u miru, saopštila je SPC.

Patrijarh se sinoć, u hramu Svetog Save na Vračaru sa vernicima „molio za prestanak podela u srpskom narodu, za bratsko razumevanje, za mir u nama i za mir među nama“,

Apelovao je na sve u društvu da sutrašnji dan u Beogradu tokom studentskog protesta protekne u miru.

„Još jednom apelujem na sve, najviše uzdajući se u tom apelu na studente, ali apelujem i na profesore, i učitelje, i na sve društvene činioce i aktere ovih naših zbivanja… i na državne institucije, da svi, svako u skladu sa svojim kapacitetima i  mogućnostima, učinimo da nam dan prođe u miru“, kazao je on.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button

Ne možete kopirati sadržaj!