Novi uspesi plivačkog kluba “Sveti Nikola” Niš: Plivači osvojili tri medalje na prvenstvu

Plivački klub “Sveti Nikola” iz Niša osvojio je tri medalje na završenom prvenstvu Srbije za kadete, juniore i u apsolutnoj kategoriji.

Na završenom prvenstvu Srbije niški plivački klub osvojio je tri medalje, jednu zlatnu i dve bronzane.
Strahinja Stanković postao je prvak Srbije u disciplini 50 m delfin still osvojivši zlatnu medalju sa vremenom 24.71 što je ujedno i njegov novi lični rekord.
Mina Nikolić osvojila je bronzanu medalju u apsolutnoj konkurenciji u disciplini 200m mešovito sa vremenom 2:27.23 i time popravila svoj lični rekord za više od 2 sekunde.
U poslednjoj disciplini takmičenja naš klub ostvario je ogroman uspeh osvojivši bronzanu medalju u štafetnoj trci 4x50m slobodno u sastavu  Strahinja Stanković , Ilija Kocić, Nikola Đorđević i Tadija Ćirić.
“Izuzetno smo zadovoljni ostvarenim rezultatima, a posebno činjenicom da naš klub i grad Niš imaju apsolutnog prvaka države”, saopštili su iz kluba “Sveti Nikola”.