Lica Niša

Niti manje ulice, niti većeg blata, a niko nije nadležan (FOTO)

Deo niške Ulice Dušana Trifunca u dužini od osamdesetak metara prema Ulici Radnih brigada ostao je neasfaltiran uprkos obećanjima koje građani slušaju već deset godina, tvrdi Nišlija Goran Radovanović. Iako su imovinsko-pravni odnosi rešeni još 2014. godine, stanovnici, njih oko hiljadu, i dalje čekaju asfalt, dok se nadležnost prebacuje sa jedne na drugu gradsku instituciju, pišu Srbija Vesti.

Radi se o nastavku Ulice Dušana Trifunca, pored Osnovne škole „Ćele kula“ i Gerontološkog centra, koji izlazi na Ulicu Radnih brigada. Radovanović tvrdi da je ovo parče ulice u planu za igradnju skoro 20 godina i da se nalazi kako u generealnom, tako i u detaljnom Urbanističkom planu Grada Niša.

Kada se sa porodicom 2013. godne uselio u stan u novoizgrađenoj stambenoj zgradi koja izlazi na ovaj „nastavak“ Ulice Stefana Trifunca, Raovanović kaže da je od investitora uzet deo parcele, a da je problem bila jedna porodična kuća. Ta kuća je onemogaćavala pristup izgradnji njihove ulice i njenom povezivanju sa ulicama koje joj gravitariju.

Po njegovim rečim, godinu dana kasnije, 2014. godine i taj problem je rešen jer je sporna kuća otkupljena i srušena.

„Krajem 2020. godine sam uzeo „stvar u svoje ruke“ Obratio sam se u više navrata Upravi za imovinu, Direkciji za izgradnju Grada Niša, međutim uvek su nas vraćali sa obrazloženjem „da nije rešeno pravno pitanje“. Obraćao sam se i Kancelariji za lokalni ekonomski razvoj bez uspeha. Imam mejlove prepiske sa svima kojima sam se obratio“, ističe Radovanović.

Foto: Borisav Stamenković

Prošle godine 11. marta upućena je peticija gradonačelnici Niša Dragani Sotirosvki, a Radovanović je poslao mejl i Kancelariji predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Dodaje da je peticija imala potpise vlasnika kuća i stanara zgrade u kojoj živi. Nakon toga im je iz gradske uprave stigao odgovor da se obrate Gradskoj opštini Medijana na čijoj teritoriji žive. Ispostavilo se da ni oni nisu nadležni.Peticija-Gradonacelnica-11.03.2021

„Našem delu gravitira cela Ulica Dušana Trifunca dugačka 150 metara, Vase Albanca dužine 200 metara, to je sigurno 700 do 1000 ljudi koji moraju da prođu tim blatnjavim delom. Deca tu prolaze da bi išla u školu, trenutno „kruže“ 250 metara da ne bi blatnjava išla u školu“, ističe Radovanović.

Borisav Stamenković, Radovanovićev komšija iz zgrade, objavio je fotografije ulice koju gazi već devetu godinu.

„Veoma je zabavno kroz ovakvu kaljugu gurati dečija kolica, voditi decu u školu i gmacati po glibu. A dovoljno je dva kamiona rizle i asfalta. Kažu da ulica nije upisana u mape, ali se godinama koristi. Bilo bi logično da se ili osposobi za saobraćaj, ili da se zabrani prolaz motornih vozila. Sve je bolje od ovog brloga. Činjenica je da se grad menja, pa je logično da dobija nove ulice, prolaze, parkove“, izjavio je Stamenković za Srbija vesti.

I Radovanović i Stamenković pozdravili su „karavan“ gradonačelnice Niša Dragane Sotirovski kojim je najavila da će obići sva niška naselja i razgovarati sa građanima o problemima. Oni se nadaju da će u narednim danima doći i do njih „da se lično uveri kako žive u 21. veku“.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.

Povezane vesti

7 Komentara

  1. Čovek je sasvim u pravu!
    Dok se nešto ne daj bože ne desi, nema reakcije nadležnih…

  2. Ulica koja se nalazi između dva Bulevara nema asfalt, sramota! Bruka za grad Niš, bruka za gradonačelnicu koja svojim „karavanom“ , umesto da pomogne u ovakvim situacijama stanovnicima Niša, radi kampanju za izbore.

  3. Zbog čega se plaća porez na nepokretnost i registraciju automobila, ako država, gradske uprave, opština Medijana, ne obezbede adekvatnu infrastrukturu dostojnu življenja stanovnika, građana Niša. Čitajući tekst, može se zaključiti da su učenici osnovne škole, majke sa malom decom najviše ugroženi, to je baš u skladu sa poznatim sloganom“Za našu decu“, za žitelje (decu) ovoga naselja svakako ne, sva podrška u rešavanju dugogodišnjeg problema.

  4. Sva podrška za stanovnike ulice. Žalosno je da deca gaze po blatu da bi stigla do škole.

    1. Jeste stvarno strasno, to jeste vrlo mali deo za asfaltiranje ali povezuje fakticki ceo taj deo sa školom gde deca idu u skolu preko tog blata, zimi je katastrofa, pa moraju da idu s druge strane okolo gde ima mnogo vise saobracaja. Smatram da je za ovaj deo grada ta ulica znog decice i prioritet. Podsecamo da je izmedju dva bulevara sa dosta stanovnika koji tuda prolaze ili bi prolazili

  5. Ja tu živim 45 godina, tu ulica nikada nije ni bila. Izgradjeno je preko 10 zgrada u te 2 male ulice. Ko je dozvolio da se grade zgrade u tim malim ulicama? Pa naravno, katastarska mafija. I sad još hoće asvalt. Ja hoću, da kao u srećna vremena, mogu proći svojom ulicom a ne da se probijam pored naparkiranih automobila iz zgrada. Sva sreća što ću uskoro da se iselim na obod grada da ne gledam ovu mafiju i ove dođoše koji isteruju starosedeoce.

  6. Kakav je tebe košmar spopao, prvo navodiš da tu ulica nikada nije bila, naravno tako se i navodi u tekstu, da je nastavak izgradnje ulice u planu preko 20 godina, posle navodiš da je neka mafija dozvolila gradnju novih zgrada u tim malim ulicama, kojim sada ulicama, onih koje postoje ili onih koje po tebi nepostoje. Veoma nam je žao što takva persona napušta naše naselje, ali svako se vraća svom prirodnom staništu, očito da imaš hroničnu alergiju na gradski život u srednje naseljenom kraju, srećan odlazak.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button

Ne možete kopirati sadržaj!