Sport

Nišlijka donela zlato sa Olimpijade mladih u Skoplju

Nišlijka Mara Rašić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijadi mladih u džudou do 18 godina održanoj 27. jula u Skoplju.

Džudistkinja Rašić osvojila je zlato savladavši pet protivnica: Italijanku, Beloruskinju, Austrijanku, Gruzijku i Nemicu. Ona je članica kluba Tamiš u kom godinama trenira.

„Svaka borba je bila izazov, ali sam verovala u sebe. Zahvalna sam trenerima, porodici i svom klubu Džudo klub Tamiš, gde sam sve ovo i naučila. Ovo je i njihova medalja“, kazala je Rašić posle osvajanja zlata.

Olimpijada mladih u Skoplju okupila je mlade talente iz preko 30 zemalja, a Rašić je postala jedno od lica takmičenja, ne samo zbog pobeda, već i zbog svog sportskog ponašanja i skromnosti.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button