Sport

NIŠ NAJBOLJI U SRBIJI U K-1: Iz Obrenovca doneli 10 medalja

Kik boks klub “Niš” osvojio je još jednom pehar za najbolji klub na Prvenstvu Srbije u K-1, održanom minulog vikenda u Obrenovcu.

Nikolina Stevanović proglašena za najboljeg kadeta prvenstva.

U najjačoj konkurenciji do sada od 60 klubova, tokom dva dana održano je preko 150 borbi na dva ringa.

Kik boks klub “Niš” još jednom je potvrdio uspehe iz predhodnih godina osvajanjem prvog ispred odlične Sparte 2013.

Takmičenje je održano u konkurenciji seniora “A” klase, gde je takođe niška najuspešnija ekipa, seniora “B” klase, juniora i kadeta.

Pored dva PEHARA, kikbokseri “Niša” osvojili su 10 medalja.

OSVAJAČI ZLATNIH MEDALJA
Lazar Arsić, 60 kg. ZLATNA, seniori “A” klasa.
Gordana Marjanović, 48 kg. ZLATNA, seniorke “A” klasa.
Neda Brkić, 52 kg. ZLATNA, seniorke “B” klasa.
Nada Krivačević, 50 kg. ZLATNA, kadeti.
Nikolina Stevanović, 55 kg. ZLATNA, kadeti, i PEHAR za najboljeh kadeta.

Miloš Janković -81 kg “A” klasa senior, posle pobede u eliminacijama,  nije boksovao finale, i osvojio je srebrnu medalju, kao i Natalija Savić koja takođe nije ulazila u finalnu borbu zbog povrede. srebra su osvojile i Natalija Gligić i Jelica Kekelović. Ivan Krivačević je osvojio bronzu kod kadeta 63,5 kg.

Naredna takmičenja za takmičare (KBK “Niš”/ BK “Vitez”) biće kola lige u boksu.