Naisa ispustila pobedu u Vrbasu

Rukometašice Naise nisu uspele da vežu četvrtu uzastopnu pobedu u prvenstvu, jer su poražene u Vrbasu minimalnim rezultatom 28-27 (14-16).

Izabranice trenera Živojina Maksića bile su pred novim trijumfom jer su na 6-7 minuta pre kraja imale dva gola prednosti. Međutim, rukometašice Naise ne samo da nisu imale odgovor na duboku odbranu ekipe Vrbasa, već su greškama u dodavanju omogućile domaćinu da kontrama preokrene rezultat i stigne do prve pobede u prvenstvu.

U ne previše kvalitetnoj utakmici pobedila je ekipa koja je manje grešila. I pored serije grešaka, imala je Naisa šansu da stigne makar do boda, ali nije uspela da realizuje poslednji napad.

Trebalo bi reći da je ionako tanak roster Naise dodatno bio skraćen neigranjem iskusne Jovane Veljković, pa je trener Maksić bio prinuđen da levo krilo Jelenu Đurović ponovo koristi na poziciji beka.

Umesto četvrte vezane pobede i sigurne zone, Naisa je tako zabeležila drugi minimalni poraz.

VRBAS. Sudije: Branislav Nenadić  (Mladenovac), Darko Stefanović (Zemun). Sedmerci: Vrbas  5 (5). Naisa 2 (2). Isključenja: Vrbas 4 minuta , Naisa 10 minuta.

ŽRK NAISA: Ivanović, Nedeljković, Ranđelović, T.Petković 2, Đurović 2, Dala 1, Stojanović 1, Mihajlović ,  M.Petković, Milošević 1, Rosić, Stamenković 7, Nikolić 7, Rajković, Mladenović, Belić 6.

ŽRK VRBAS: Perović, Cvetković, Bulatović, Holc 8, Petrović, Radulović, Stanić 4, Ilić 1, Džemaili 2, Marković,  Tomić 3, Muedeb 8, Simić 2, Belić, Rojević.