Politika

Delegacija Niša na obeležavanju Dana Banja Luke

Po­vo­dom obe­le­ža­va­nja Da­na Ba­nja­lu­ke i oslo­bo­đe­nja ovog gra­da od fašizma 1945. godine, u zva­nič­noj po­se­ti glav­nom ad­mi­ni­stra­tiv­nom i po­li­tič­kom cen­tru Re­pu­bli­ke Srp­ske boravila je i de­le­ga­ci­ja Grada Niša koju je pred­vo­dio zamenik gradonačelnika, Luka Gašević, a na po­ziv gra­do­na­čel­ni­ka ovog gra­da Dra­ška Sta­ni­vu­ko­vi­ća.

Pored Gaševića, u delegaciji Grada Niša bili su i članovi Gradskog veća Miloš Đorđević i Stevan Veselinović. Oni su položili venac na Spomenik palim borcima Drugog svetskog rata i prisustvovali Svečanoj akademiji povodom dana oslobođenja, održanoj u Banskim dvorima u Banja Luci.

Pored prisustva zvaničnim manifestacijama, članovi niške delegacije imali su i niz susreta sa banjalučkim zvaničnicima i drugim funkcionerima Republike Srpske, a posebno važni su bili susreti i razgovori sa gradonačelnikom Banja Luke Draškom Stanivukovićem i predsednikom Skupštine grada Ljubom Ninkovićem.

Gašević je zahvalio domaćinima na pozivu i pozvao ih da budu gosti Niša na obeležavanju gradske slave Svetog Cara Konstantina i Carice Jelene.

Foto: Grad Niš

On je istakao da je važnost dobre privredne, političke, kulturne i obrazovne saradnje gradova i opština sa obe strane Drine ogromna i da je to ogledalo jedinstva čitavog srpskog naroda.

,,Obeležavanje ovakvih datuma je najbolji način da bu­du­će ge­ne­ra­ci­je učimo o he­roj­skoj bor­bi za slo­bo­du našeg naroda i borbi protiv zla fašizma. Moramo i stalno da stalno po­na­vlja­mo da je srpski narod uvek bio na pra­voj stra­ni isto­ri­je i da se trudimo da se patnje i stradanja više nikada ne ponove. Zato je jedinstvo i sloga među Srbima najvažnija, bez obzira da li živimo levo ili desno od Drine. Gde god živeli mi moramo biti zajedno i moramo sarađivati na najbolji mogući način”, poručio je zamenik gradonačelnika Luka Gašević u Banja Luci.

Dragi čitaoci, ako želite da budete u toku i saznate prvi najnovije vesti iz Niša, preuzmite aplikaciju Niške Vesti za Android ili iPhone.

Povezane vesti

Jedan komentar

  1. Pola njih su iz firme medijana sve stranački ljudi govore samo iz njihovog ugla za njihov interes,narod trpi gladan treba nešto da se menja.Mnogo njih je ostalo bez posla.Sta sa tim porodicama.Od čega oni da se izdržavaju.Socijalno??Šta raditi sa 10.000-12.000 din toliko se prima za jednog coveka

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button

Ne možete kopirati sadržaj!