BK “Vitez” najbolji u Leskovcu

Na Prvenstvu jugoistočne Srbije u olimpijskom boksu, održanom za vikend u Leskovcu, u konkurenciji od 21 kluba, bokseri kluba “Vitez”iz Niša ubedljivo su osvojili ekipno 1. mesto sa čak 13 zlatnih medalja, dve srebrne i jednom bronzanom.

Pored PEHARA za najbolji klub, takmičarki “Viteza” Nikolini Stevanović pripao je i PEHAR za najbolju bokserku prvenstva.

OSVAJAČI MEDALJA:

1.   Lazar Arsić————————64 kg, ZLATO -seniori
  2.   Jovan Stojiljković—————–75 kg, ZLATO -seniori
  3.   Miloš Janković——————-81 kg, ( posle dve pobede, plasirao se u finale) -seniori
  4.   Neda Brkić————————-54 kg, ZLATO -seniorke
  5.   Natalija Gligić———————64 kg, ZLATO -seniorke
  6.   Vladana Radonjić —————75 kg, ZLATO -seniorke
  7.  Jelica Kekelović——————–81 kg, ZLATO-seniorke
  8.  Anđela Petrović———————48 kg, ZLATO-omladinke
  9.  Nikolina Stevanović—————–52 kg, ZLATO-juniorke, i PEHAR za najbolju bokserku prvenstva.
  16.  Petar Janković———————–44,5 kg, srebro-kadeti

Miloš Janković će svoj finalni meč odboksovati na nekom od narednih takmičenja, dok Darko Stevanović i Nemanja Bojković nisu osvojili medalju.

“Bokseri “Viteza” su još jednom dokazali da su ubedljivo najbolji klub u regionu,  i sramno suđenje na ovom takmičenju nije ih sprečilo u šampionskom pohodu. Kad god ne uspemo da meč završimo prekidom ili velikom poenskom razlikom očekujemo sudijsku nepravdu”, istakao je Srđan Radulović trener Boks kluba “Vitez”.

Posle tri kola lige BS JS BK “Vitez” je takođe na 1. poziciji, a sledeći veći cilj pored nastupa u Super ligi Srbije, jeste učešće na PS za mlađe uzraste u Lazarevcu krajem maja meseca.