Železničar završio evropsku sezonu na samom početku

Rukometaši Železničara poraženi su od ekipe Kaerjenga u Luksemburgu rezultatom 32:26, u revanš meču, prvog kola kvalifikacija za EHF kup.

Nišlije su ovim porazom devalvirale pobedu iz prvog meča od tri gola razlike, čime je evropska sezona za rukometaše Železničara završena.

Rukometaši “Želje” su dobro startovali meč i imali vođstvo na samom početku, dok se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom (16:16). U drugom poluvremenu situacija je bila malo drugačija, te je domaćin napravio ključnih šest golova razlike. Treba istaći da su rukometaši Železničara samo u drugom poluvremenu imali 14 minuta isključenja, što je takođe dosta uticalo na sam tok meča.

Kaerjeng će u drugom kolu igrati protiv belgijskog Ahilesa, dok “Želju” čeka težak meč sa Meškovom iz Bresta u trećem kolu SEHA lige, koji se igra u utorak od 19 časova u hali Čair.