Sport

Sedmi trofej nacionalnog kupa u Željinoj kolekciji

Rukometaši Železničara upotpunili su kolekciju trofeja osvojivši ovogodišnji Kup Srbije. Oni su u Novom Sadu savladali Vojvodinu u finalu sa 21:19.

Sedmi put u svojoj istoriji Nišlije su osvojile nacionalni kup.

Iako su na startu meča gubili, rukometaši Železničara u već sredinom prvog poluvremena preokrenuli i stekli rezultatsku prednost. Negde oko 50. minuta igre došlo je do izjednačenja, međutim domaći nisu mogli do preokreta.

Nekoliko sekundi pre kraja domaći su prišli na -1, ali niški rukometaši su vešto sačuvali loptu i nakon tajm-auta postigli gol za konačnih 21:19.

Želja je ovom pobedom još jedom apostrofirao svoj veliki povratak na rukometnu scenu, a priliku da još jednom “potvrdi” prvo mesto u prvenstvu imaće u 20.kolu Superlige, gde ih očekuje susret sa ekipom Požarevca.

Železničar 1949 – Vojvodina 21:19 (8:7)

Dvorana: Slana bara, Novi Sad
Gledalaca: 1.000.

Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin).
Sedmerci: Železničar 4 (2), Vojvodina 5 (2).
Isključenja: Železničar 6, Vojvodina 6 minuta.

ŽELEZNIČAR 1949: Lazić, Milovanović, Živković 2, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 4, Gemaljević, Stanojević 1, Petković, Zlatanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Spasić 2 (2), Mirić, Jevtić 2, Đukić 4, Vučković 1, Potkonjak. Trener: Josip Petković.

VOJVODINA: Jandrić (1 odbrana), Simović, Čagalj 1, Milašević, Ostojić 4, Stojaanović 2 (1), Nadoveza 3 (1), Jovanović, Vučković 2, Ratković, Trifković 1, Stanković 5, Nikolić, Verkić (8 odbrana, 1 sedmerac), Bojanić, Grozdanić. Trener: Kasim Kamenica.