NIŠ VEČERAS SLAVI: Radnički sa velikih 4:0 savladao Gziru na Čairu!

Istorijska utakmica na koju su Nišlije čekale preko 30 godina konačno je odigrana na Čairu. U 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope sastali su se Radnički iz Niša i Gzira Junajted sa Malte, a meč je okončan rezultatom 4:0. Revanš je na programu za nedelju dana na Malti.

Od prvog minuta i domaći i gosti krenuli su agresivno, ali ipak se prvo tresla mreža Maltežana. Novajlija među Meraklijama Radovan Pankov uspeo je da u 14. minutu savlada golmana Habera i na semaforu ispiše 1:0 za veliku radost mnogobrojne niške publike.

Gostima je u 25.minutu poništen gol iz očiglednog ofsajda a mrežu je pogodio Amadu Samb, jedan od dvojice igrača na koje su u taboru Nišlija upozoravali pred početak ove utakmice.

Lepa i uigrana akcija posle koje je usledio još lepši gol viđena je u 53. minutu kada je Grbić po desnoj strani odlično centrirao i na samoj ivici peterca pronašao Haskića koji je bio u naletu i poslao neodbranjivu loptu iza leđa Habera. 2:0 vodio je Radnički nakon 52 minuta igre.

Pravi delirijum na tribinama usledio je samo dva minuta kasnije kada je Marko Mrkić nakon asistencije Stanisavljevića postigao treći gol za domaće, nakon što je vešto prevario golmana i poslao loptu u mrežu. Velikih 3:0 imao je Radnički u 55.minutu.

Nastavili su domaći žestoko da prete Maltežanima i nakon tri postignuta gola. Ozbiljna ekipa bila je večeras na terenu i pokazalo se da će Radnički ove godine i te kako biti pretnja rivalima.

Statistički gledano Radnički je bio dominantan u ovom delu igre (oko 70.minuta), jer je uputio 10 šuteva prema golu Gzire naspram njihovog jednog pokušaja.

U 76.minutu veoma ozbiljnu priliku imao je Crnomarković koji je šutirao glavom sa oko 10 metara ali je golman ovog puta bio siguran.

Ipak, 10 minuta kasnije Haskić se ponovo upisao u strelce. Sjajno pojačanje Radničkog ispostavilo se kao odličan izbor u ovom prelaznom roku, a novim golom domaćeg tima u 85.minutu kada je poslao loptu po zemlji u suprotan ugao čuvara mreže Gzire, upisao je visokih 4:0 za Radnički!

Ovim rezultatom završena je utakmica na Čairu, pa će Meraklije na Maltu putovati sa velikih +4!

Liga Evrope, 1. Kolo kvalifikacija: Radnički – Gzira 4:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Jason Barcelo

Žuti kartoni: Baldakino (41. minut), Jorginho (56.minut) Crnomarković (57.minut), Jovanović Aleksandar (91.minut)

Strelci: 1:0 Pankov (14. minut), 2:0 Haskić (52.minut), 3:0 Mrkić (55.minut), 4:0 Haskić (85.minut)

Radnički: Živković, Pankov, Todorovski, Stanisavljević (Stojanović od 69.), Crnomarković, Haskić, Grbić (Aleksandar Jovanović od 83.), Mićić, Noma, Stanković, Nikodijević (Mrkić od 46.)

Gzira: Haber, Mambouana, Sceri (Muskat od 63.), Soarez, Corbolan, Baldakino, Bilbao, Briffa (Brinkat od 79.), Jorginho, Veronese, Samb