Fair 18°C / 32°C

Status vinarija

Nišlije kobne po večite: Partizanov drugi poklon Zvezdi za povratak u trku!

N. Todorović / B. Vinulović | 28.02.2015. 19:17

Partizan i Crvena zvezda se bore za titulu, a nisu uspeli da postignu gol protiv pretposlednje ekipe na tabeli Jelen Superlige. Niški Radnički je posle 0:0 na svom terenu sa Zvezdom odoleo i u Humskoj, odigrao bez pogodaka u 17. kolu i sa crno-belima koji su još jednom vratili večitog rivala u šampionsku trku.

Partizan je u prvom prolećnom kolu remizirao protiv Voždovca sa 3:3 i još jednom je potvrđeno da će bez Danka Lazovića i Petra Škuletića teško do titule, pošto je na dve utakmice pred svojim navijačima osvojio "mršava" dva boda. Osetile su se promene u igračkom kadru crno-belih, bilo ih je i u taboru Nišlija, koje su pokazale da zaslužuju da ostanu u Superligi.

Sa druge strane, Zvezda u nedelju gostuje u Jagodini i posle kiksa na startu prolećnog dela šampionata, ima novu priliku da se vrati u šampionsku trku. U prvim subotnjim mečevima, Čukarički je bio bolji od Novog Pazara sa 2:1, dok je Vojvodina identičnim rezultatom savladala Mladost.

Partizan je zapretio već na samom početku, u drugom minutu, kada je Kojić spustio loptu do Ninkovića koji je zamalo pogodio mrežu, ali je njegov pokušaj zaustavio Lakić-Pešić na samoj gol-liniji.

Bakljada i koreografija papirnim rolnama na južnoj tribini nisu bili uvod u novu šansu crno-belih, već su gosti uzvratili u 14. minutu pošto je slovenački tandem štopera Balažic - Branko Ilić bio prespor za Ašćerića, napadač Nišlija im je umakao i iskosa sa desne strane gađao kroz noge Živkoviću, koji je loptu prosledio u korner.

Sredinom prvog poluvremena dobro su domaći igrači kombinovali po levoj strani, Volkov je pronašao Drinčića čiji je snažan udarac završio pored bliže stative.

"Uprava napolje"

Humskom se, kao i na prvom meču prolećnog dela šampiona sa Voždovcem, orilo: "Uprava napolje", čime su navijači Partizana pokazali šta misle o vodećoj garnituri ljudi. U jednom trenutku je zbog toga intervenisala i policija ispod lože na zapadnoj tribini.

Dešavanja na terenu su nekako utihnula na isteku pola sata, ali je Hitna pomoć morala da interveniše čak dva puta do 22. minuta i u oba slučaja na južnoj tribini odakle je odvela dve osobe, a jedan 38-godišnjak je zadobio povrede ruke tokom pomenute bakljade.

Crno-beli su imali jalovu inicijativu, bez pravih prilika do kraja poluvremena, pa su mreže mirovale do odlaska na odmor, a odmah po povratku sa predaha propusili su veliku šansu.

Posle kornera sa desne strane Balažic je odlično skočio, a njegov udarac glavom na gol-liniji zaustavio je Bulatović, dok je pokušaj njegovog kolege iz odbrane Branka Ilića izblokiran, a Borjan je zaustavio šut Saše Ilića, koji je u pauzi zamenio Brašanca.

Na isteku sat vremena igre Zvonko Varga, pomoćnik suspendovanog Marka Nikolića, napravio je i drugu izmenu i uveo Grbića umesto Andrije Živkovića. Partizan je nastavio sa napadima od kojih je jedan upropastio Kojić lošim prijemom, dok je u 68. minutu Borjan odbranio i šut Ninkovića sa leve strane.

Malo je nedostajalo da domaćin povede u 72. minutu kada je Borjan još jednom odlično intervenisao i zaustavio udarac Ninkovića posle centaršuta sa levog boka, lopta mu se izvukla iz ruku i opet se odbila do rezerviste Grbića koji je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda Kojića koji na gol-liniji preskočio loptu i smetao golmanu Radničkog.

Nervoza u redovima jesenjeg prvaka bila je sve veća, pa se malo zakuvalo i došlo do čarki na terenu šest minuta pre kraja, ali se sve brzo smirilo. Nedugo zatim je i mladi Ivan Šaponjić glavom pogodio stativu sa tri metra, ali eventualni pogodak ne bi ni bio priznat, pošto je bio u ofsajdu, pa su crno-beli još jednom razočarali.

Partizan - Radnički Niš 0:0
Stadion: Partizana. Gledalaca: 5.000. Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad).

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov, Brašanac (od 46. S. Ilić), Drinčić, A. Živković (od 60. Grbić), Babović, Ninković, Kojić (od 73. Šaponjić).

Radnički Niš: Borjan, Petrović (od 85. Valentić), R. Bulatović, Lakić-Pešić, D. Bulatović, Kolarević, Popara, Marjanović, Pejčić (od 70. Zemljanuhin), Ašćerić, Jovanović (od 90. Pavlović).