BRAVO ZA NIŠKE KIK BOKSERE! Novaku zlato, Nikoli i Stefanu bronza

Na Evropskom kupu u Karlovcu u Hrvtaskoj, koje je održano  od 10 do 12. februara,  takmičari Kik boks kluba”Niš” osvojili su tri medalje, jednu zlatnu i dve bronzane.

Novak Radulović, u konkurenciji seniora 71 kg, posle osvajanja pojasa u SUPER FIGHT-u, tokom vikenda bio je jednako uspešan i na Evropskom kupu, potvrdivši svoj kvalitet osvajanjem zlatne medalje i još jednog pojasa.

Novak je u prvom kolu kao nosilac u žrebu čekao pobednika meča Kamil Murtuzaliev (Rusija) – Ivan Beber (Hrvatska).

Iako je pobedio Rusa, Hrvat u borbi sa Novakom nije imao nikakve šanse, jer je posle ubedljive razlike u poenima, Novak protivnika dva puta bacao u brojanje i prekidom u 2. rundi savladao Hrvata.
U finalnoj borbi je pobedom protiv Roy Wischmana iz Norveške, zasluženo stigao do još jedne zlatne medalje.
Preostala dva takmičara KBK “Niš”, juniori Nikola Lazarević i Stefan Paunović,  učešće na Evropskom kupu završili su osvajanjem bronzane medalje, jer su u polu finalu izgubili na poene od predstavnika Italije, odnosno Ukrajine.
Naredno takmičenje za kikboksere Niša, biće učešće na juniorskom Prvenstvu Srbije u Novom Sadu 26.februara.