Sport

FK Radnički: Ima li nečeg spornog?

U nedelju je odigrana utakmica, u okviru 25. kola Superlige Srbije u Nišu, između domaćeg Radničkog i beogradskog Partizana. Ambijent, pravi fudbalski, desetak hiljada gledalaca, navijača oba tima, dva tima u borbi za vrh tabele. Stvoreni su svi preduslovi za odvijanje jedne lepe fudbalske predstave.

Utakmica je imala svoj tok, bila je borbena, ali fer i korektna. Oba tima su težila da stvore prilike za postizanje golova, a Partizan je jednu svoju, u 60. minutu, preko kapitena Ilića realizovao. Uspostavilo se, kasnije, da je tada postavio i konačan rezultat utakmice, Radnički-Partizan 0:1.

Da li je rezultat mogao da bude drugačiji? Svakako, da su igrači Radničkog imali nekada malo više odlučnosti, a nekada malo više sreće. Međutim, da li je bilo situacija u kojima su sudije donele odluke koje su na neki načen mogle promeniti tok utakmice?

U 23. minutu, lopta je upućena u šesnaesterac Partizana ka Marjanoviću, a igrač sa brojem 23 u ekipi Partizana, Marko Jovanović, obema rukama povlači Sašu Marjanovića za njegovu levu ruku i pravim džudo zahvatom ga baca na zemlju.Verujemo da je ovo bio prekršaj, a pošto se to dešava u šesnaestercu, nameće se logičan zaključak, najstroža kazna.

U 47. minutu, sjajan prodor Darka Bulatovića po levoj strani, ušao je u kazneni prostor

Partizana, ali mu se na putu do gola isprečio internacionalac u redovima crno-belih, Everton. Dilema je, da li je to bio ispravan start na loptu, odnosno da li je došlo do kontakta. Posle ovog duela, Darko Bulatović je ostao na zemlji, a Everton završio van terena i nije se vraćao u igru.

U 77. minutu, igrač Partizana, Bogosavac namerno igra rukom. Kad poslednji igrač u liniji odbrane, na nedozvoljeni način prekine napad protivničkog tima, pravila su jasna.

U 78. minutu, nakon izvedenog auta Petrovića, loptu je prihvatio Marjanović, a njegov centaršut pred gol Partizana je izblokirao jedan odbrambeni igrač. Lopta je odbivši se od njega, pogodila Sašu Ilića u ruku, koji se tada takođe nalazio u šesnaestercu. Igra rukom je bila namerna, nenamerna, položaj ruke je bio prirodan, neprirodan, sudije su bile zaklonjene ili su imale čistu situaciju? Analitičari će dokazivati svoje teorije. O namerama nećemo i ne želimo.

U 91. minutu, kada je gol Partizana “visio u vazduhu”, Radnički pokušavao da u poslednjim trenucima utakmice dođe bar do boda, i sve svoje snage je bacio na napad. U situaciji kada ja svaka lopta bitna, Đuričković je poveo napad ka golu protivnika, i pri pokušaju da uputi centaršut u srce šesnaesterca Partizana, startovao je Brašanac i izbacio loptu u korner. Igrači Partizana su krenuli da se postavljaju kako bi odbranili jedan od poslednjih ataka domaćina, ali šok za sve prisutne na stadionu. Sudije su pokazale na gol-aut tj. da je lopta za golmana Šaranova. Uostalom, snimak pokazuje sve.

Ima li čega spornog ? Da li se treba žaliti i na koga ? Radnički, klub svetle tradicije i bogate istorije, u nastojanjima da se vrati na staze stare slave, ne traži protekciju i progledavanje kroz prste, već samo ravnopravan tretman na terenu, da u borbi 11 na 11, ostvari svoje ciljeve.