Nove medalje za niške kajakašice

Takmičarke Kajak kanu kluba Medicinar na Državnom prvenstvu Srbije za juniore i seniore u spustu osvojile su osam medalja, tri zlatne, dve srebrne i tri bronzane medalje.

Maja Lazarević osvojila je dve zlatne i dve bronzane medalje. Ona je najbolja bila u kajaku i u klasik trci i u sprint trci, dok je u kanuu u obe ove discipline bila trećeplasirana.

olja lazarevic

Olja Lazarević bila je najuspešnija u kanuu u disciplini klasik gde je za više od minut bila bolja od drugoplasirane takmičarke. U sprint trci u kanuu Olja je zauzela drugo mesto, dok je u kajaku bila trećeplasirana takođe u sprintu. U kajaku u klasik trci Olja je zauzela drugo mesto.

Takmičenje je održano u Ušću kod Kraljeva, sprint trka na stazi “Buk” dužine 300m i klasik trka na deonici “Krčma-Maglič” dužine 5000m.